پیش از معرفی محصولات QuaVac ابتدا به اختصار توضیحاتی در مورد سیستم  شبکه جمع آوری فاضلاب به کمک وکیوم ارائه می گردد. این سیستم علیرغم قدمتی 150ساله و استفاده چشم گیر در جزایر، زمین های جلگه ای و یا سنگی و کوهستانی، بافت قدیمی و تاریخی شهرها، کارخانجات و محیط های تولیدی با حساسیت بالا متاسفانه در کشور ما تقریبا نا شناخته است.
استاندارد های متنوع ملی در این خصوص وجود دارد اما معروف ترین استاندارد جهت جمع آوری فاضلاب خارج ساختمان EN 1091 میباشد که در 1997معرفی شده است. در سال 2018 نیز استاندارد EN 16932-3 در این زمینه منتشر گردید.
همانطور که از شکل زیر پیداست اجزا اصلی این سیستم عبارتند از شیر وکیوم مستقر در محفظه وکیوم ، لوله فاضلاب با لوله کشی دندانه اره ای و یک سیستم ایجاد وکیوم است.

عملکرد شیر وکیوم در داخل محفظه وکیوم در قالب چهار شکل ساده زیر نمایش داده شده است.

مزایای این سیستم عبارتند از:
– هوا دهی مداوم به فاضلاب و سهولت تصفیه
– انعطاف پذیری کامل در لوله کشی فاضلاب
– سرعت عمل در انجام لوله کشی
– حذف خطر هرگونه نشتی یا آلودگی
– حذف خطر گرفتگی لوله های فاضلاب
– حذف خطر برق گرفتگی نسبت به لیفت استیشن
– سهولت در توسعه خط وکیوم همراه گسترش شهر
– کاهش عملیات ساختمانی به دلیل حفر ترانشه باریک وکم عمق
– کاهش هزینه لوله گذاری به دلیل کاهش 50 درصدی سایز لوله ها

بعد از این مقدمه به معرفی اجمالی مهمترین محصول QuaVac محفظه وکیوم و شیر آلات داخل آن می پردازیم.
اجزا اصلی یک محفظه وکیوم عبارتند از یک شیر وکیوم، دو شیر قطع و وصل جهت سرویس، یک شناور، لوله های متعادل کننده فشار هوا و یک مخزن.
___________         

جنس مخزن از بتن، پلی اتیلن و یا پلی پرو پیلن می‌تواند ساخته شود. مخزن های پیش ساخته این شرکت همگی از جنس پلی پرو پیلن هستند اما در صورت تقاضای مشتری امکان ساخت این مخزن در داخل کشور براساس نقشه های سازنده نیز فراهم است.

شیرآلات وکیوم شرکت در دو سایز 63 میلیمتر و 90 میلیمتر ساخته و ارائه می‌گردند. شیر سایز 63 میلیمتر در شرایط بهینه قابلیت انتقال فاضلاب با دبی 480 لیتر در دقیقه و شیر سایز 90 قابلیت انتقال فاضلاب با دبی 580 لیتر در دقیقه را دارد.
مهمترین ویژگی شیرآلات این شرکت آنست که حتی در حالت مستغرق شدن (سیل یا بارندگی شدید) قادر هستند عملکرد خود را انجام دهند.

                                                                                            شیر 63 میلیمتر                            شیر 90 میلیمتر

در صورت نیازبه کسب اطلاعات بیشتر به بخش دانلود کاتالوگ و یا دانلود فیلم مراجعه نمایید.