شرکت EVAC Oy فنلاند از قدیمی ترین شرکت ‌های فعال در بخش تجهیزات سیستم وکیوم فاضلاب است. علاوه بر سیستم وکیوم فاضلاب این شرکت از تولید کنندگان تجهیزات مرتبط با تصفیه آب و فاضلاب و مدیریت پسماند در کشتی ها، نفت کش ها و اسکله ها است. سابقه این شرکت به سال 1965 باز می گردد زمانیکه شرکت Electrolux اولین سیستم جمع آوری فاضلاب به صورت وکیوم را بصورت صنعتی و تولید انبوه وارد بازارکرد. در سال 1979شرکت EVAC با خرید این خط تولید و توسعه آن عملا به عنوان اولین تولیدکننده تخصصی این تجهیزات، تولیدات خود را به جهان عرضه کرد.
در حال حاضر دفتر مرکزی این شرکت در Espoo فنلاند قرار دارد اما در فرانسه، آلمان، نروژ، آمریکا، برزیل، چین و کره این شرکت دفتر فعال دارد. این دفاتر همراه 43 نمایندگی این شرکت فروشی معادل 105 میلیون یورو در سال 2017 را برای شرکت به ارمغان آوردند. علاوه بر آن ثبت 100 پتنت موقعیت ممتازی را برای این شرکت رقم زده است.
محصولات EVAC در 21000 کشتی، 2500 اسکله و 2100 ساختمان و برج اداری-تجاری مورد استفاده قرار گرفته است.
توجه به کاهش مصرف آب در ساختمان‌ های اداری-تجاری، ایستگاه‌ها، فرودگاه ها و استادیوم های ورزشی، استفاده از فاضلاب خاکستری و همچنین لزوم جداسازی فاضلاب بیمارستانی حاوی داروهای رادیو اکتیو بازار مصرف خوبی را متوجه محصولات این شرکت کرده است.

لازم به ذکر است این شرکت فنلاندی علاوه بر تامین تجهیزات جمع آوری فاضلاب به کمک وکیوم (داخل ساختمان) نسبت به طراحی اولیه سیستم وکیوم و ارایه پیشنهاد مالی وفنی در هر پروژه بصورت رایگان اقدام میکند.